دسته‌بندی نشده

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه - آکو دکورال

دکوراسیون داروخانه عبارت از مجموعه ای سازمان یافته شامل پیشخوان با ارتفاع متناسب، نورپردازی کافی، قفسه بندی های منظم، چیدمان درست محصولات و …است که ظاهری شکیل و مناسب به فضای داروخانه می بخشد. اگر قصد بازسازی داروخانه را داشته باشید، باید بدانید که این محیط علاوه بر زیبایی بصری، باید با نظم و چیدمان خود حس راحتی و آرامش را به مراجعه کنندگان القا کند.

گروه صنعتی آکو دکورال با بهره گیری از بهترین و مدرن ترین روش های طراحی دکوراسیون داروخانه با بهترین قیمت و کیفیت و اجرا در سریع ترین زمان برای خدمت گذاری آماده می باشد.

یکی از ایده آل ترین سبک های دکوراسیون داروخانه استفاده از قفسه هایی با رنگ سفید است، که دید بازتری به محصولات ایجاد می کند و فضا را فراخ تر نشان می دهد.کاربرد رنگ سفید می تواند در ترکیب با رنگهای ملایم و روشن دیگر باشد. نورپردازی فضا فاکتور مهم دیگری است که علاوه بر ایجاد حس نشاط، نسخه خوانی و پیدا کردن محصولات را راحت تر می کند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که ظاهر لوکس و منحصر به فرد یک فروشگاه، شما را برای خرید از آن ترغیب کرده است. این موضوع در مورد داروخانه ها به مراتب بیشتر تاثیر گذار است، چرا که مراجعین تصور می کنند چنین داروخانه ای که برای تجهیزات ظاهری تا این حد حرفه ای عمل کرده استف بهترین محصولات را ارئه می دهد. مزید بر اینکه وقتی به فضای شیک و دکور شده داروخانه های امروزی وارد می شوید، ظاهر خوش رنگ و لعاب اجناس زیر نور پردازی حرفه ای توجه تان را به شدت جلب می کند.

در حالی که ممکن است داروخانه دیگری همه این اقلام دارویی بهداشتی را داشته باشد، اما به ظاهر فروشگاه و نظم قفسه ها هیچ اهمیتی ندهد.

دکوراسیوت داروخانه مدرن - آکو دکورال

قفسه بندی داروخانه

هنگامی که وارد یک داروخانه بزرگ می شوید، اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند، قفسه بندی های داروخانه است. این ابزارها باید بهترین طراحی را داشته و نورپردازی حرفه ای متناسب با قرارگیری محصول را داشته باشد تا بهترین چشم انداز را ایجاد کند. کارکنان داروخانه باید فضای کافی برای تردد بین قفسه ها را داشته باشند و به راحتی محصول را از قفسه برداشته و در اختیار مشتری قرار دهند.

امروزه بهره وری از قفسه های چوبی و شیشه ای در دکوراسیون داروخانه مدرن بسیار مورد توجه قرار دارد. این سبک از قفسه ها هنگامی که با نورپردازی صحیح مجهز شوند جذابیت ویژه ای پیدا می کنند.

طراحی دکوراسیون داروخانه مدرن

در سبکهای مدرن داروخانه سعی شده تا با ایجاد تضادهای بصری زیبایی منحصربه فردی ایجاد شود. به عنوان نمونه ساخت ویترین و استندهای منحنی با نورپردازی قوی معجزه می کند. نورپردازی در این سبک از قفسه بندی ها ظاهر دکور را جذابتر کرده و باعث می شود مشتریان محصولات مورد نظر خود را راحت تر بیابند.

یکی دیگر از رازهای خلق دکوراسیون داروخانه مدرن استفاده از ترکیب رنگهای خاص است. به عنوان نمونه قفسه های سفیدی که در بخش هایی از آن رنگ دیگری مانند زرد یا سبز ملایم کار شده است، آرامش عجیبی در محیط ایجاد می کند.

کانتر داروخانه

یکی از چشمگیرترین بخشها در دکوراسیون داروخانه کانتر یا پیشخوان است که مراجعه کنندگان در بدو ورود با آن مواجه می شوند. بنابراین کانتر باید طراحی خاص داشته و ارتفاع آن مناسب باشد. بهتر است رنگ کانتر روشن باشد تا جلوه زیباتری به داروخانه بدهد. اگر داروخانه فضای وسیعی دارد بهتر است از کانترهای سراسری با اشکال مختلف استفاده شود تا ارتباط موثرتری با مشتریان ایجاد شود.

یکی از مواردی که مراجعه کنندگان را بسیار گمراه می کند، مشخص نکردن کاربری هر بخش از کانتر است. مثلا صندوق، بخش پذیرش و دریافت نسخه و… طراحان دکور باید با خلاقیت، نشانگرها و تابلوهایی سازگار با سبک دکور فضا طراحی کنند.

هزینه طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی دکوراسیون داروخانه تا حد زیادی به متراژ فضا و مواد و مصالح به کار رفته بستگی دارد. مسلما هر چه محوطه داروخانه بزرگتر باشد، قفسه ها و کانترهای بیشتری لازم است. خرید ابزارهای مورد نیاز داروخانه از متریال با کیفیت، هزینه های نهایی را افزایش می دهد اما بر جلوه ظاهری فروشگاه می افزاید. مزید بر اینکه کاربرد مصالح مرغوب تر دوام بیشتری به دنبال دارد. مصالحی که معمولا برای ساخت اجزای دکور داروخانه استفاده می شود از جنس ام دی اف، چوب و شیشه و… است.

دکوراسیون داروخانه کوچک

در دکوراسیون داروخانه کوچک مهم ترین موضوع استفاده بهینه از فضاهاست. به عبارتی طراح داخلی باید از کوچکترین فضاها برای قفسه بندی استفاده کند. بعضی از داروخانه های کوچک به دلیل اشتباهات فاحش در طبقه بندی و قرارگیری شلف ها و کانتر داروخانه دچار کمبود فضا می شوند. در حالی که اگر طراح داخلی این کار را اصولی انجام دهد با بهره وری از فضاهای پرت، فرصت های جدیدی برای گنجاندن محصولات دارویی ایجاد می کند.

بنابراین گاهی کمبود فضا نیست که فروش را پایین می آورد، بلکه کاهش اقلام دارویی به دلیل طراحی نادرست قفسه بندی هاست. از سوی دیگر کاربرد رنگ یکی از موارد تاثیرگذار دیگر در جذب مشتری است. احتمالا شما هم مغازه هایی را مشاهده کرده اید که با وجود کوچک و جمع و جور بودن مشتریان فراوانی دارند و با هم کسب های بزرگ خود رقابت می کنند. یکی از دلایل بزرگ این اتفاق جذب مشتری از طریق جذابیت های ظاهری در ویترین و طراحی دکور مغازه است.

به کار گرفتن خلاقیت در استفاده از تاثیر رنگ و نور در فضاسازی دکوراسیون داروخانه باعث دلباز یا دلگیر دیده شدن آن می شود. به این ترتیب باید ضوابطی را در طراحی دکوراسیون به کار بگیرید تا علاوه بر ایجاد جذابیت های ظاهری، سرعت پاسخگویی به مراجعان بیشتر شود. به عبارتی از کمترین فضاها بیشترین بهره وری صورت گیرد.

قفسه های داروخانه علاوه بر  جادار و زیبا بودن باید بالاترین میزان محصولات را در خود جای دهد. یکی از نکاتی که در طراحی دکوراسیون داروخانه خیلی مهم است، رعایت ارتفاع مناسب پیشخوان است. در طراحی و اجرای داروخانه نیازهای کارفرما و مشتری به طور یکسان مورد توجه قرار بگیرد. لازم است برای اجرای اصولی دکوراسیون و رعایت استانداردهای طراحی داروخانه، از تیم حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. این را به خاطر داشته باشید که طراحی دکور داروخانه تخصص مجزایی در دکوراسیون صنعتی است و با اجرای دکوراسیون منزل و محل کار تفاوت های اساسی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *